KoronavirusObecné

Největší protest proti povinnému očkování je tu!

Tisíce kamioňáků z různých částí Kanady míří do hlavního města, aby dali najevo nesouhlas s povinnou karanténou, kterou na neočkované řidiče uvalila tamní vláda. Takzvaný „Konvoj Svobody“ už je podle mluvčího přes 70 kilometrů dlouhý.

Od 15. ledna zavedla Kanada pro odvětví nákladní dopravy povinnost, podle níž se neočkovaní kanadští řidiči, kteří znovu přijíždějí na území Kanady ze Spojených států, musí nechat otestovat na covid-19 a nastoupit do karantény.

Podle odhadů organizace Canadian Trucking Alliance (CTA) může být kvůli tomu vyřazeno ze silničního provozu až 32 tisíc řidičů, což představuje 20 procent celkového počtu kanadských a amerických přeshraničních řidičů kamionů.

CTA ovšem současně uvedla, že nepodporuje žádné protesty na veřejných komunikacích a že jedinou možností, jak překročit hranice v komerčním vozidle, je nechat se očkovat.

Odvětví nákladní dopravy má zásadní vliv na zajištění plynulého toku zboží. Více než dvě třetiny zboží v hodnotě 650 miliard kanadských dolarů (521 miliard Kč), s nímž Kanada a Spojené státy ročně obchodují, se přepravují po silnicích.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button