KoronavirusObecné

Testování ve firmách ukázalo za dva dny 9098 pozitivních testů

Při testování ve firmách bylo během pondělí a úterý zjištěno 9098 pozitivních testů. Kolik samotestů bylo celkem provedeno, není známo. O počtu nahlášených pozitivních testů informoval ve středu mluvčí ministerstva zdravotnictví Ondřej Jakob. Lidé se v práci mají testovat dvakrát týdně.

Firmy hlásí jen pozitivně testované. V denní statistice nakažených se výsledky samotestů neprojevují.

V případě pozitivního výsledku samotestu následuje pro zaměstnance pětidenní karanténa. Karanténu jde ukončit dříve negativním PCR testem.

Za pondělí a úterý dohromady mělo pozitivní PCR test přes 48 tisíc lidí. Zvýšil se i počet testů celkově, v pondělí zdravotníci provedli přes 92 tisíc PCR a 50 tisíc antigenních, v úterý přes 101 tisíc PCR a 27 tisíc antigenních.

Z nich preventivních, kam se evidují i lidé s pozitivních samotestem ze zaměstnání, bylo v pondělí 78 tisíc a 60 tisíc v úterý. Před týdnem bylo PCR testů zhruba o třetinu míň.

V úterý přibylo ve statistikách ministerstva zdravotnictví 28 469 nově potvrzených případů nákazy. Podezření na reinfekce přibylo 3706.

Testování v zaměstnání by mělo trvat dva až tři týdny, proti dřívějším vlnám se testují i očkovaní nebo lidé do půl roku od prodělané nemoci covid-19.

Celkově by mělo jít zhruba o čtyři miliony lidí, a to zaměstnanců ve veřejné i soukromé sféře nebo živnostníků, kteří při své práci přicházejí do kontaktu s dalšími lidmi.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button