KoronavirusObecné

Restaurace se otevírají neočkovaným!

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) chystá po vzoru Rakouska rozvolnění koronavirových opatření. Do restaurací by mohli nově i neočkovaní. Bližší informace by měl oznámit ve středu po jednání vlády.

Novinkám ministr zdravotnictví Válek v sobotu řekl, že vstup do restaurací pro neočkované je v České republice ve hře.

„Vím přesně, jak vše bude probíhat do konce února a co bude v březnu, první informace o dalších krocích se dozvíte ve středu po vládě,“ napsal ministr v SMS.

Podle mluvčího resortu Ondřeje Jakoba si ale na vstup do restaurací budou muset neočkovaní ještě chvíli počkat, epidemie omikronu bude teprve vrcholit. „Budeme vyhodnocovat situaci. Pokud nepřijde další vlna, tak přijde na řadu rozvolnění,“ řekl.

 

Rozvolnění v nedaleké době

Kdy konkrétně by k tomu mohlo dojít, ale nespecifikoval. „Pokud se nebude situace zhoršovat, tak přijde rozvolnění, nechci ale spekulovat od jakého data. Lze to nicméně očekávat v nedaleké době,“ uvedl.

Rakouský kancelář Karl Nehammer v sobotu oznámil, že navzdory vysokým počtům nakažených koronavirem uvolní Rakousko některá opatření.

Od 19. února bude v Rakousku nově při návštěvě restaurace nebo hotelu vedle potvrzení o očkování či vyléčení možné předložit negativní PCR test, který nebude starší než 48 hodin, nebo test antigenní, ne starší než 24 hodin.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button