KoronavirusObecné

Přibylo 16 179 nově nakažených, incidenční číslo kleslo pod 1000

Laboratoře v Česku ve středu odhalily 16 179 nově nakažených koronavirem, zhruba o 5000 méně než před týdnem. V nemocnicích leží s covidem 6478 pacientů, což je nejméně v prosinci. V Česku se také ve středu potvrdil druhý případ varianty omikron. Byl to blízký ženy z Liberce, u níž se tento typ nákazy prokázal na konci listopadu.

V Moravskoslezském kraji se po úterním nárůstu počet nově nakažených koronavirem znovu snížil. Za středu přibylo 1987 pozitivně testovaných.

MŠMT nyní kvůli covidu nechystá úpravy jarních maturit či přijímacích zkoušek, řekl Plaga. Rozhodnout by se pro ně mohlo při plošné uzávěře škol.

Vyhněte se větším skupinám lidí, odložte večírky a setkávejte se raději venku, radí v doporučeních k Vánocům ministerstvo zdravotnictví.

Pro velký zájem bude Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně mimořádně očkovat proti koronaviru ve svém areálu i tento víkend. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí nemocnice Dana Lipovská. Běžně nemocnice podává vakcínu o víkendu pouze v očkovacím centru pro neregistrované v obchodním středisku Olympia. Od počátku očkování na konci loňského roku podali zdravotníci z nemocnice lidem více než 200.000 dávek vakcíny.

V Polsku během uplynulých 24 hodin přibylo 27.458 nových případů nákazy koronavirem a 562 úmrtí pacientů s covidem-19, který koronavirus způsobuje. Oznámil to dnes ráno v polském rozhlase náměstek ministra zdravotnictví Waldemar Kraska.

Sedmidenní celorepubliková incidence se dostala na 979 případů nákazy covidem na 100 tisíc obyvatel, a po několika týdnech růstu tak začala klesat. Minulou středu dosáhla 1223, jen těsně pod rekordní hodnotou z 25. listopadu (1233).

Několik desítek vojáků dnes na pražském Vítkově získá ocenění za pomoc v boji s pandemií. Premiér v demisi Andrej Babiš jim udělí medaili Karla Kramáře. Zástupci končící vlády chtějí zároveň armádě za její nasazení poděkovat.

Nejhorší situace je z hlediska incidenčního čísla nadále na východě Česka. Ve Zlínském kraji připadá na 100 tisíc obyvatel za uplynulých sedm dní 1244 případů koronaviru, v Olomouckém kraji je to 1158 případů. Naopak v Karlovarském kraji má incidenční číslo hodnotu 447, což je nejméně v zemi. Od středy kleslo číslo téměř ve všech regionech. Jedinou výjimkou je Ústecký kraj, kde se mírně zvýšilo na 924.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button