KoronavirusObecné

Maďarští lékaři se čtvrtou dávkou vakcíny vyčkávají

Šéf úřadu maďarské vlády Gergely Gulyás minulý týden oznámil, že po konzultaci s lékařem je v zemi možné podávat čtvrtou dávku vakcíny proti covidu. Na některých místech už čtvrtou dávku podali, většina maďarských lékařů ale zatím vyčkává.

Deník Népszava upozornil, že lékařům zatím chybí oficiální odborné doporučení příslušných orgánů, na jejichž základě by bylo možné podávat čtvrtou dávku vakcíny. „Zatím nefunguje ani systém registrace na čtvrtou dávku vakcíny,“ konstatoval list.

V některých očkovacích střediscích se objevili zájemci o čtvrtou dávku a v jihomaďarském městě Pécs už podali čtvrtou dávku prvním třiceti lidem. Byl mezi nimi také 102letý muž.

Lékař Ferenc Falusi doporučuje čtvrtou dávku především těm, kteří dosud dostali vakcínu od čínské společnosti Sinopharm.

V Maďarsku zaznamenali v úterý 14 890 nových případů nákazy koronavirem. Zemřelo 85 infikovaných. V nemocnicích je 2645 pacientů s covidem, z nichž je 208 napojeno na umělou plicní ventilaci.

Od začátku pandemie bylo v zemi pozitivně testovaných 1 369 974 lidí a celkem zemřelo 40 686 lidí. V desetimilionové zemi už bylo očkováno 6 322 905 osob, z nichž druhou dávku dostalo 6 066 056 osob. Třetí dávku vakcíny dostalo 3 430 445 osob.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button