Koronavirus

Holčička v letadle neměla roušku, když jedla jogurt. Posádka vykázala všechny cestující

Manželé Ari a Avital Eisenbergovi a jejich dvě děti byli vykázáni z paluby letadla, které mělo odstartovat z Orlanda do Atlantic City. V rozhovoru pro Fox News rodina uvedla, že jejich dvouletá dcera Rikki neměla roušku, což se zřejmě personálu nelíbilo. Těhotná Avital také dodala, že jejich sedmiletý syn má speciální potřeby a zakrytí úst u něj může vyvolat záchvaty. Nakonec ale Eisenbergovi odletěli.

Situaci natočil na mobil jeden z cestujících, video se okamžitě začalo šířit na sociálních sítích. „Omlouvám se. Chtějí, abyste šli pryč,“ je slyšet letuška, která rodině oznamuje, že nedodržují pravidla nošení roušek. Ačkoliv manželé argumentují, že roušky nosí, letuška ukáže na jejich dvouletou dceru, která zrovna jí jogurt, s tím, že „ona žádnou nemá“.

Někteří pasažéři letušku okamžitě informují o dalších dětech, které zakrytá ústa a nos nemají. Navzdory tomu, že rodiče vysvětlují, že jejich dceři jsou teprve dva roky a že mají s sebou i sedmiletého syna se zvláštními potřebami, jsou z paluby vykázáni.

Palubu museli opustit všichni cestující

Kromě Eisenbergových ale museli letadlo opustit i všichni ostatní cestující, informoval web Daily Mail. Na jiném videu jsou pak všichni zpět na palubě letadla – i s původně vykázanou rodinou – a Ari říká: „Šťastný konec. Jsme zpět na palubě.“ Některé zdroje uvádějí, že se vystřídala posádka letadla.

„Jsme si vědomi nesprávné informace, která koluje o letu Spirit Airlines číslo 138 z Orlanda do Atlantic City. Let byl opožděn kvůli stížnostem ohledně federálního nařízení o nošení roušek. Umožnili jsme našim hostům pokračovat v letu do jejich destinace poté, co jsme stížnosti vypořádali. Bezpečí našich hostů a členů týmu je naší nejvyšší prioritou,“ uvedla společnost Spirit Airlines.

„Nemám slov. Další úroveň šílenství. Chápu, kdybych dal někomu záminku… Ale nic takového se nestalo. Měli jsme normálně odstartovat,“ prohlásil Ari. Jeho žena pak doplnila, že děti si odnesly trauma.

Děti do dvou let a lidé s postižením mají výjimku

Letecká společnost Spirit Airlines podle informací na webu vyžaduje, aby všichni cestující měli na letištích i v letadlech zakrytá ústa a nos v souladu s pokyny amerického CDC (Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí).

„Pokrývky obličeje mohou být sundány pouze během jídla, pití nebo při užívání léků, poté musí být okamžitě znovu nasazeny,“ píše se v zásadách aerolinek. „Děti mladší dvou let mají výjimku. Těch může být více,“ stojí na webu Spirit Airlines. Další výjimky se mají týkat například lidí s postižením, vyjmenovaným v ADA (Zákon o Američanech se zdravotním postižením).

Video na Dialy Mail : https://www.dailymail.co.uk/news/article-9438149/Male-flight-attendant-kicked-Spirit-Airlines-plane-Orlando.html

Zdroj: Prima CNN, Dialy Mail

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button