Koronavirus

Arenberger: Setkávání lidí možná ještě omezíme

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) v pátek večer uvedl, že možnost setkávání 10 lidí vevnitř a 20 lidí venku se možná ještě zpřísní na dva lidi uvnitř a dva venku. Pokud ano, oznámí to v sobotu odpoledne. Ministerstvo hledá cestu, jak to udělat. Arenberger to řekl v České televizi. Připustil, že záležet bude na tom, jak to posoudí právníci.

Podle pandemického zákona, který začne po konci nouzového stavu od pondělí platit, nelze zakázat shromažďování. Arenberger řekl, že vlastně neumožňuje omezení ani na 10 lidí uvnitř a 20 venku. Přesto chce tyto počty ještě zpřísnit.

„Přemýšlíme o tom, že bychom se o víkendu vrátili ke stanovisku, které je z medicínského hlediska lepší, a to, že to bude tak, jak je to teď, tedy dva lidé uvnitř a dva venku,” řekl Arenberger.

Setkávání by omezil metodickým pokynem

Arenberger poznamenal, že „podle pandemického zákona nemůžeme omezovat lidi, jestli jich bude uvnitř víc nebo míň.” Resort podle ministra uvažuje, že setkávání lidí omezí „metodickým opatřením.” Způsob zatím konzultuje s právníky.

Ministr uvedl, že by byl rád, kdyby mu právníci vyšli vstříc. Buď prý uznají, že medicínská stránka je důležitější než právní čistota a „nebudou to kazit,” nebo se podle něj dohodnou, že má být všechno čisté, pak „to bude nějakou dobu trvat.”

Dodal, že už teď dostalo ministerstvo předžalobní výzvu kvůli omezení setkávání. Opatření ale podle něj musí lidé dodržovat do doby, než ho zruší soud.

Uvolnění ve formě setkávání lidí schválila minulý týden vláda.

Zdroj: novinky.cz

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button